tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Botox Konstancin

W ostatnich dziesięcioleciach ludzie żyją zdecydowanie dłużej. Poprawia się też ich komfort życia, nic więc dziwnego, że większość osób chce cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem. Trudno jest osiągnąć pożądane efekty jedynie za pomocą domowej pielęgnacji. W większości przypadków konieczne okazuje się skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Dziedzina ta również bardzo szybko się rozwija i ma nam sporo do zaoferowania! Mimo upływu lat, ogromnym zainteresowaniem cieszy się botoks, który nazywany bywa eliksirem młodości. Jeżeli jest poprawnie wykonany, potrafi przynieść szybkie i spektakularne efekty. Specjalizujemy się w zabiegach odmładzających i chętnie udzielimy Ci na ich temat nieco więcej informacji.

Botox Konstancin – skąd się wzięła jego popularność?


Jeszcze kilkanaście lat temu, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak botoks były domeną celebrytów lub aktorów. Obecnie, dzięki obecności licznych gabinetów oferujących takie usługi oraz za sprawą przystępniejszych cen, niemal każdy, komu zależy na młodym i świeżym wyglądzie może sobie na to pozwolić. Efekt taki zapewni między innymi botoks. Na czym polega ten zabieg? To tak naprawdę nazwa handlowa preparatu, który w swoim składzie zawiera toksynę botulinową, inaczej nazwaną jadem kiełbasianym. To bardzo silna trucizna, która jednak w niewielkich dawkach ma działanie terapeutyczne. Po raz pierwszy została odkryta w roku 1897 przez belgijskiego uczonego, a w roku 1944 nastąpiło jej wyizolowanie. W kolejnych latach zaczęto wykorzystywać jej właściwości w wielu różnych dziedzinach medycyny oraz kosmetologii. Obecnie to jedna z najlepiej przebadanych i najpopularniejszych substancji służących do odmładzania. Co się dzieje, gdy zostaje wstrzyknięta pod skórę? Dochodzi wtedy do zablokowania połączeń nerwowo-mięśniowych oraz rozluźnienia mięśni, a tym samym do wygładzenia zmarszczek. Co ciekawe, nie można wykorzystać tej substancji do walki ze wszystkimi objawami starzenia się skóry. Wykazuje ona skuteczne działanie tylko w przypadku zmarszczek mimicznych, inaczej nazwanych dynamicznymi. Mają one bezpośredni związek z pracą mięśni i pojawiają się w naturalnych liniach napięcia skóry. Zaliczyć można do nich zmarszczki wokół oczu, na czole, między brwiami, opadające kąciki ust czy pionowe linie nad górną wargą.

Botox Konstancin – jak przebiega zabieg?


Specjalnie przygotowana i rozcieńczona toksyna botulinowa wstrzykiwana jest bezpośrednio w zmarszczki mimiczne, prowadząc do zablokowania przewodnictwa między nerwem a mięśniem, a tym samym wygładzenia zmarszczki. Proces ten trwa zaledwie 15-30 minut i nie jest bolesny. W jego trakcie można odczuwać jedynie delikatny dyskomfort, przypominający ukłucie komara – osoby wrażliwe, mimo wszystko mogą zdecydować się na zastosowanie znieczulenia w kremie. Przed samym zabiegiem, lekarz przeprowadza krótki wywiad z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Następnie dokładnie oczyszcza cerę oraz zaznacza na niej miejsca wkucia igły. Bezpośrednio po wstrzyknięciu substancji aktywnej, skóra może być w tym miejscu obrzęknięta i zaczerwieniona. W tym czasie nie powinno się korzystać z sauny ani wystawiać skóry na działanie słońca. Dolegliwości te mijają zazwyczaj po 2 dniach. Pierwsze rezultaty zabiegu można zauważyć już po 3-4 dniach, a na efekt końcowy trzeba poczekać około tygodnia. Botoks nie jest preparatem, który utrzymuje się w skórze na zawsze. Po około 5-6 miesiącach jest on neutralizowany i mięśnie wracają do swojego poprzedniego stanu. Po tym czasie można zdecydować się na wykonanie zabiegu po raz kolejny.