tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Botox Piaseczno

Botox to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów odmładzających. Gdy jest prawidłowo wykonany, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Przynosi szybkie i pewne efekty, poprawiając wygląd starzejącej się skóry. Nic dziwnego, że jest tak często stosowany w gabinetach medycyny estetycznej już od wielu lat. Jeżeli szukasz sprawdzonej kliniki, która oferuje zabiegi z wykonaniem toksyny botulinowej, to dobrze trafiłeś. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz być pewny bezpieczeństwa i najwyższych standardów.

Botox Piaseczno - czym jest?


Popularna nazwa botoks oznacza tak naprawdę toksynę botulinową, czyli potocznie jad kiełbasiany. To bardzo silna trucizna produkowana przez beztlenowe bakterie, która naturalnie występuje w zepsutych konserwach i wędlinach. Jej właściwości w zakresie odmładzania skory odkryto już w latach 80 XX wieku. W Polsce botoks pojawił się w roku 1996. Wbrew pozorom to nie jest wypełniacz zmarszczek tak, jak większość produktów stosowanych na starzejącą się skórę. To prawda, że wstrzykuje się go pod skórę, ale jego działanie nie ma zadania wypełnić powstałych z wiekiem ubytków w tkankach. Celem toksyny botulinowej jest czasowe zablokowanie impulsów nerwowych między mięśniami twarzy i nerwami, gdyż to właśnie ich nadmierna aktywność powoduje powstawanie zmarszczek. Działanie botoksu polega więc na wygładzaniu twarzy oraz łagodzenia ich rys, dzięki czemu prezentuje się ona młodziej. Warto pamiętać, że toksyna botulinowa nie likwiduje zmarszczek, tylko sprawia, że mięśnie zmniejszają swoją kurczliwość, więc skóra staje się na jakiś czas gładka.


Botox Piaseczno – dla kogo?


Botoks to skuteczny sposób na walkę z oznakami starzenia się skóry. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest chęć wygładzenia zmarszczek mimicznych – na przykład kurzych łapek znajdujących się w okolicy oczu, lwiej zmarszczki między brwiami, poziomych zmarszczek na czole czy bruzd zlokalizowanych na grzbiecie nosa. Ze względu na swoje działanie paraliżujące mięśnie, botoks najlepiej sprawdza się w przypadku wygładzania zmarszczek związanych z pracą mięśni mimicznych. Toksyna botulinowa polecana jest także osobom, które zmagają się ze zmarszczkami w okolicach kącików ust albo nadmiernym miganiem powiek. Chętnie decydują się na zabieg pacjenci, którzy wskutek różnych czynników zewnętrznych lub chorób mają nieprawidłowe napięcie na twarzy.


Botox Piaseczno – przebieg zabiegu


Nie są konieczne żadne szczególne przygotowania przed wstrzyknięciem botoksu. Podczas pierwszej wizyty, lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, podczas którego jego potrzeby oraz analizuje potencjalne przeciwwskazania. Specjalista ogląda szczegółowo skórę, a następnie zaznacza na twarzy miejsca, w które wstrzykuję substancje. Proces ten nie jest bolesny i przypomina jedynie ukłucia komara. W przypadku bardzo wrażliwej skóry można dodatkowo nałożyć krem znieczulający.Jak długo widoczne są efekty?


Botoks Piaseczno to zabieg, który polega na wstrzyknięciu starannie odmierzonej porcji preparatu w konkretne miejsce twarzy. Cały proces nie trwa długo – zajmuje zaledwie od 15 do 20 minut. Pierwszych efektów można się spodziewa po kilku dniach od zabiegu, jednak największą różnicę można zauważyć po okresie 2 tygodni. Wstrzyknięcie jadu kiełbasianego sprawia, że nerwy odpowiadające za kurczenie się mięśni przestają wysyłać do niego sygnały – w efekcie, mięsień przestaje się kurczyć, więc zmarszczki nie są widoczne. Efekty takie utrzymują się około 6 miesięcy, a po tym czasie można powtórzyć całą procedurę.