tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Botox Warszawa Ochota

Jednym z najchętniej stosowanych środków w zabiegach medycyny estetycznej jest botoks Warszawa Ochota. Cieszy się on niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Mimo, że powstało niewiele nowatorskich substancji, to właśnie toksyna botulinowa nazywana jest eliksirem młodości i można znacząco odmienić wygląd, przywracając młodszy wyraz twarzy, a tym samym pewność siebie. Chciałabyś osobiście przekonać się, jakie efekty może dać aplikacja botoksu w Twoim przypadku? Zachęcamy Cię do kontaktu. Chętnie zaoferujemy Ci wysokiej jakości usługi z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów oraz umożliwienie im odzyskania młodego wyglądu. Dowiedz się nieco więcej na temat tego skutecznego zabiegu!

Botox Warszawa Ochota – czym jest?


Botoks Ochota to nic innego jak toksyna botulinowa, nazywana inaczej jadem kiełbasianym. Jest to jedna z najsilniejszych trucizn znalezionych na świecie, która rozwija się w zepsutym mięśnie i konserwach. Środek ten w dużych ilościach jest silnie trujący, jednak z mniejszych wykazuje właściwości lecznicze. Odpowiedzialny jest za przekazywanie impulsów między nerwami i mięśniami oraz wykazuje działanie hamujące. Wstrzykiwany jest w skórę, aby zmniejszyć aktywność mięśni na twarzy – dzięki temu, że są one słabsze, zmarszczki stają się płytsze oraz bardziej wygładzone. Co ciekawe, botoks nie jest wypełniaczem oraz nie likwiduje zmarszczek, sprawia jednak, że nie są one tak widoczne. Ma on działanie dwufazowe, nie tylko działa na już istniejące zmarszczki, ale można stosować go również profilaktycznie, aby zapobiegać powstawaniu nowych – jest to dobre rozwiązanie u osób z silną mimiką. Botoks jest chętnie wykorzystywany także w wielu dziedzinach medycyny – między innymi do leczenia bruksizmu czy migreny. Przynosi dobre efekty w przypadku chorób przebiegających z nadmiernym napięciem mięśni. Jego zaletą jest mała liczba przeciwwskazań oraz wysoki stopień bezpieczeństwa – zabieg powinien jednak być wykonany przez doświadczonego lekarza, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy i wprawy.

Botoks Warszawa Ochota – jakie efekty pozwala uzyskać?


Skuteczność botoksu jest niezwykle wysoka, dzięki czemu jest tak chętnie wykorzystywany przez lekarzy medycyny estetycznej. Najlepsze rezultaty przynosi w wygładzaniu zmarszczek mimicznych, które powstają w wyniku ekspresji twarzy. Zaliczają się do nich między innymi kurze łapki, czyli znajdujące się wokół oczu, poziome zmarszczki na czole, opadające kąciki ust, pionowe bruzdy między brwiami lub nad górną powieką. Nie ma dolnej granicy, od kiedy można stosować substancje z udziałem toksyny botulinowej. Pojawianie się zmarszczek uzależnione jest od genetyki oraz czynników zewnętrznych, w tym trybu życia, odpowiedniej pielęgnacji czy ekspozycji na słońce. Niekiedy nawet już po 25 roku życia można zauważyć na twarzy pierwsze objawy starości – nic nie stoi na przeszkodzie, aby już wtedy rozpocząć korzystanie z usług, oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Jak długo widoczne są efekty botoksu? Wygładzenie twarzy można zaobserwować już po 2-3 dniach od przeprowadzenia zabiegu. Finalny efekt jest widoczny jednak około 10-14 dnia i utrzymuje się on aż do 6 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg, ale nie jest to konieczne. Wbrew powszechnie krążącym opiniom, po około pół roku od zaaplikowania toksyny botulinowej mięśnie wracają do normalnej pracy, a skóra pacjenta odzyskuje dawny wygląd. Jej wygląd nie ulega pogorszeniu, co jest często powtarzanym mitem.