tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Botox Warszawa Włochy

Szukasz skutecznej metody na zatrzymanie procesów starzenia? Już od wielu lat, niesłabnącą popularnością cieszy się toksyna botulinowa, czyli powszechnie nazywany botoks. Chociaż po raz pierwszy został użyty on całego dziesięciolecia temu, nie traci zwolenników mimo rozwoju wielu nowszych terapii odmładzających. Dzieje się tak, ponieważ pozwala uzyskać spektakularne efekty. Jeżeli jest dobrze zrobiony, zapewnia naturalny i odmłodzony wyraz twarzy. Chciałabyś dowiedzieć się nieco więcej, na temat zabiegów z wykorzystaniem tej substancji? Chętnie udzielimy Ci więcej informacji oraz przedstawiamy naszą ofertę dostosowaną do Twoich indywidualnych preferencji.

Botox Warszawa Włochy – jak działa?


Botoks Warszawa Włochy to tak naprawdę nie nazwa zabiegu, ale preparatu, który w swoim składzie ma toksynę botulinową, nazywaną inaczej jadem kiełbasianym. Swoje początki miał w roku 1897, kiedy do belgijski odkrywa wyizolował te bakterie z przetworów mięsnych. Toksyna botulinowa okazała się jedną z najsilniejszych trucizn, która jednak w małych dawkach na działanie terapeutyczne. Znajduje zastosowanie nie tylko w kosmetologii, ale też w wielu różnych dziedzinach medycyny, między innymi w leczeniu bruksizmu, migren, zaburzeń czynności pęcherza czy chorobach przebiegających z nadmiernym skurczem mięśni. Na czym polega jej działanie? Wstrzyknięty pod skórę botoks powoduje zablokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych, co prowadzi do silnego skurczu mięśnia. Sprawia to, że zmarszczki stają się mniej widoczne. Działanie toksyny botulinowej jest dwufazowe – z jednej strony pomaga ona w wygładzeniu już istniejących zmarszczek, a z drugiej strony zapobiega powstawaniu nowych i utrudnia ich utrwalanie się.

Botox Warszawa Włochy – kiedy warto?


Upływający czas sprawia, że oznaki starzenia się skóry stają się coraz bardziej widoczne. Jednak dzięki botoxowi można temu zapobiec. Sprawdza się ona jako środek zapobiegawczy przed tworzeniem się zmarszczek oraz może być stosowany, gdy są one już utrwalone. W przypadku bardzo głębokich zmarszczek warto połączyć ten zabieg z mezoterapią lub wypełniaczami. Co ciekawe, toksyna botulinowa nie jest złotym środkiem, który pomoże na wszelkiego rodzaju oznaki starości – wykazuje skuteczność tylko na zmarszczki mimiczne, nazywane też dynamicznymi. Należą do nich między innymi bruzdy zlokalizowane między brwiami, zmarszczki na czole, tzw. kurze łapki znajdujące się przy zewnętrznych kącikach ust, zmarszczki na nosie oraz palacza. Botox jest też skuteczny w leczeniu uśmiechu dziąsłowego.

Botox Warszawa Włochy – jak przebiega zabieg?


Zabieg ostrzyknięcia botoksem jest bezpieczny oraz ma bardzo mało przeciwwskazań. Trwa zaledwie 15 do 30 minut oraz jest bezbolesny – w jego trakcie można jedynie czuć lekki dyskomfort. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby osoby wrażliwe zastosowały krem znieczulający. Podczas pierwszego spotkania, lekarz przeprowadza z pacjentem krótki wywiad i szczegółowo ogląda jego cerę. Następnie zaznacza na twarzy miejsca wkłucia oraz przystępuje do wykonania zabiegu. Proces ten może spowodować lekką opuchliznę lub zaczerwienienie skóry, co jednak szybko mija. Pierwsze efekty botoksu widać już po 3-4 dniach, a ostateczny rezultat jest widoczny po 10 dniach. Po tym okresie warto udać się do lekarza, aby ocenił skuteczność zabiegu i zdecydował, czy nie trzeba zastosować uzupełnienia. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie jest trwały i zazwyczaj utrzymuje się przez 5-6 miesięcy. Po tym czasie mięśnie wracają do stanu wyjściowego i można powtórzyć całą procedurę.