tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Kwas hialuronowy Józefosław


Kwas hialuronowy Józefów nazywany jest eliksirem młodości z powodu swoich niezwykłych właściwości i szerokiego zastosowania w kosmetyce. To jedna z najbardziej znanych i rozpowszechnionych cząsteczek, stosowana zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Z zabiegów z jego użyciem chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni – i to niezależnie od wieku. Jeżeli chciałabyś osobiście przekonać się, jak spektakularne efekty przynosi, to jesteś w najlepszym miejscu! Studio Elix specjalizuje się w zabiegach odmładzających, między innymi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Chętnie udzielimy Ci na jego temat więcej informacji oraz pomożemy wybrać terapię, która będzie dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb i pozwoli Ci uzyskać zadowalające rezultaty!

Czym jest kwas hialuronowy Józefosław?


Kwas hialuronowy Józefów jest substancją należącą do polisacharydów. Występuje on naturalnie we wszystkich organizmach żywych i pełni bardzo ważną rolę. Uważa się, że w ciele młodego człowieka o masie 70 kg, znajduje się aż 15 g kwasu hialuronowego. Jego połowa zgromadzona jest w skórze – w jej warstwie właściwej, kolczystej oraz podstawnej. Występuje także w mięśniach, mózgu, układzie limfatycznym, mazi stawowej oraz tkance chrzęstnej. Najważniejszą funkcją kwasu hialuronowego Józefów jest utrzymanie odpowiedniego poziomu skóry – znajduje się on w przestrzeni międzykomórkowej oraz tworzy niewidoczną barierę zabezpieczającą naskórek przed utratą wody. Jest on też odpowiedzialny za utrzymywanie protein strukturalnych skóry, w tym kolagenu i elastyny. Pełni funkcje budulcowe i zabezpiecza skórę przed promieniowaniem słonecznym i innymi czynnikami zewnętrznymi. Kwas hialuronowy odpowiada więc za jędrność i elastyczność skóry. Niestety wraz z upływem lat, jego cząsteczki ulegają rozpadowi, a poziom w organizmie się zmniejsza. Proces ten rozpoczyna się już po 25 roku życia i w jego efekcie dochodzi do powstawania zmarszczek, przesuszenia skóry, pojawiania się przebarwień oraz spowolnienia regeneracji. Na szczęście można dostarczyć kwas hialuronowy z zewnątrz, co pozwala nieco spowolnić proces starzenia się skóry. Właśnie w takiej sytuacji, niezastąpione są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.


Kwas hialuronowy Józefosław – właściwości


Kwas hialuronowy wykazuje wiele cennych właściwości – jego cechą charakterystyczną jest higroskopijność, czyli zdolności wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego Józefów jest w stanie związać nawet tysiąckrotnie większą ilość wody od jej masy cząsteczkowej. Dzięki temu, że potrafi przechowywać wodę, przyrównuje się go do gąbki. Co więcej, ma on bezpośrednią wpływ na produkcję kolagenu i elastyny oraz gospodarkę wodno-lipidową. W branży kosmetycznej wyróżnić można trzy rodzaje kwasu hialuronowego – wielkocząsteczkowy stosowany jest w kosmetykach i nie przenika do głębszych warstw skóry, a jedynie tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną. Kwas małocząsteczkowy umożliwia już lepsze przenikanie substancji czynnych, dzięki czemu poprawia jędrność skóry i jej nawilżenie. Jednak najskuteczniejszym rodzajem jest kwas ultra małocząsteczkowy, który dosłownie penetruje warstwę rogową naskórka. Dzięki temu, że jest bardzo plastyczny, elastyczny i ma krystaliczną postać żelu, bywa chętnie stosowany w zabiegach odmładzających, na przykład do wypełniania zmarszczek. Z powodzeniem stosuje się go również w innego rodzaju terapiach między innymi do powiększania ust i piersi, modelowania twarzy, spłycania zmarszczek lub uzupełnienia ubytków w skórze.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza

FB

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604 217 311

Godziny otwarcia

09:00 - 21:00 

Napisz do nas

beata.cho@op.pl