tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Kwas hialuronowy Wilanów


Chciałbyś przez długi czas cieszyć się młodym wyglądem? A może szukasz skutecznego sposobu, aby wygładzić zmarszczki i dodać jędrności skórze? Z pewnością do gustu przypadną Ci zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. To jedna z najlepiej przebadanych i najchętniej wykorzystywanych substancji w kosmetologii. Kwas hialuronowy nazywany bywa eliksirem młodości ze względu na swoje niezwykłe właściwości oraz szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno do wypełniania zmarszczek, jak i modelowania ust, nosa lub kształtu twarzy. Dowiedz się nieco więcej o jego właściwościach oraz skontaktuj z naszą kliniką i osobiście przekonaj się, jak wiele korzyści przynoszą zabiegi z jego wykorzystywaniem!


Kwas hialuronowy Wilanów – sposób na młodość


Kwas hialuronowy to naturalnie produkowany w naszej skórze polisacharyd, który cechuje się niezwykłymi właściwościami – jedna jego cząsteczka może związać do nawet 250 cząsteczek wody. W związku z tym w okresie jego syntezy skóra osoby młodej jest wyjątkowo dobrze nawilżona i odżywiona. Niestety trwa to tylko do około 25. roku życia, po którym następuje stopniowy spadek produkcji kwasu hialuronowego, skutkujący degeneracją tkanki skórnej. Na szczęście można uzupełnić jego poziom z zewnątrz – np. przez wykonywane w regularnych odstępach iniekcje, które pozwalają na utrzymanie go na optymalnym poziomie w głębokich warstwach skóry. Kwas hialuronowy jest doskonale przyjmowany przez każdą skórę, ponieważ w naszym organizmie ciągle odbywa się jego produkcja. Już nawet jednorazowe jego zastosowanie przynosi liczne korzyści, ale najlepsze efekty przynoszą regularne zabiegi. Mówimy więc o naturalnym i skutecznym składniku, który może zatrzymać, a nawet częściowo odwrócić zachodzące wraz z wiekiem negatywne zmiany.


Kwas hialuronowy Wilanów na zmarszczki


Kwas hialuronowy jest bardzo chętnie wykorzystywany do walki ze zmarszczkami. Zabieg taki polega na wstrzyknięciu substancji aktywnej w głąb naskórka za pomocą igły lub mikrokanuli. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, między innymi w formie depozytów, aby wypełnić zapadniętą tkankę lub liniowo wzdłuż linii zmarszczek. Proces ten zawsze poprzedzony jest konsultacją medyczną, w czasie której lekarz analizuje potencjalne przeciwwskazania. Sam zabieg nie jest bolesny ze względu na zastosowanie znieczulenia w postaci kremu. W przypadku bardzo wrażliwych pacjentów możliwe jest zastosowanie silniejszego znieczulenia – takiego, jakie wykorzystuje się w stomatologii. Nowatorskim zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są nici liftingujące stosowane do modelowania twarzy. Aplikowane są one pod skórę, tworząc niejako dodatkowe „rusztownie” twarzy, co poprawia jej owal oraz podnosi opadające tkanki w miejscach takich jak twarz, szyja, dekolt lub biust. Za pomocą nici hialuronowych można zmienić kształt łuków brwiowych, skorygować kształt nosa, zredukować podwójny podbródek oraz poprawić jędrność skóry.


Kwas hialuronowy Wilanów – jak bywa wykorzystywany?


Kwas hialuronowy jest powszechnie używany nie tylko w zabiegach odmładzających, między innymi do wypełniania zmarszczek. Jego możliwości są wręcz nieograniczone! Między innymi pozwala podnieść kąciki ust, zlikwidować cienie pod oczami oraz tzw. kurze łapki, czyli drobne zmarszczki mimiczne pojawiające się wokół oczu. Za jego pomocą można powiększyć usta oraz je wymodelować – chętnie decydują się na to osoby narzekające na asymetrię warg czy spadek ich objętości. Zastosowanie kwasu hialuronowego ma też uzasadnienie w przypadku wypełnienia ubytków w skórze czy spłycenia blizn, na przykład pooperacyjnych.