tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Laser VPL w Warszawie

Laser VPL

VPL powszechnie nazywany laserem(chociaż z naukowego punktu widzenia nie jest nim)to nowatorskie rozwiązanie chętnie stosowane w medycynie estetycznej. Nieinwazyjna technologia przynosi pozytywne efekty w przypadku leczenia rumienia oraz zamykania naczyń na twarzy. To metoda w pełni bezpieczna u osób z różnymi typami skóry oraz potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi.


Czym jest VPL ?


Nazwa systemu VPL pochodzi od angielskiego skrótu Variable Pulsed Light. To opatentowana technika, która polega na generowaniu jednego impulsu w czasie którego emitowanych jest kilka drobnych i szyb-kich mikroimpulsów. Urządzenie, które służy do przeprowadzania zabiegu pozwala na regulowanie ilości, odstępów oraz czasu trwania konkretnych mikroimpulsów.

Intensywnie pulsujące światło emituje wiązki o wyjątkowo szerokim spektrum z którego dzięki filtrom wybierane są odpowiednie długości fal i parametry dobrane indywidualnie dla pacjenta. Podczas korzy-stania z lasera VPL wytwarzane zostają całe sekwencje szybkich mikroimpulsów, co jest innowacją w po-równaniu z poprzednią generacją czyli IPL em. Dzięki tej technologi możliwe jest uzyskanie lepszej ab-sorpcji w wybranych tkankach skórnych z ograniczeniem ryzyka podgrzania okolicznych tkanek .Właśnie dlatego jest to zabieg powszechnie uznany za bezpieczny, może być przeprowadzany u osób z różnymi fototypami skóry i jest mniej bolesny niż tradycyjny IPL.


VPL Warszawa - jakie są wskazania do zabiegu?


Stosowanie lasera VPL polecane jest w przypadku leczenia rumienia twarzy oraz do zamykania naczynek i zminimalizowania zaczerwienień spowodowanych rozszerzonymi naczynkami na twarzy. Pulsacyjne intensywne światło może też służyć do łagodzenia objawów trądziku różowatego oraz pospolitego. Jest to również sposób na trwałą redukcję owłosienia. Z użyciem odpowiednich długości fal wykonywane są też zabiegi fotoodmładzania


W zależności od konkretnego celu zabiegu wybieramy odpowiednie długości fal, poprzez zastosowanie filtrów. Usuwanie owłosienia to działanie na cebulkę włosa, która zostaje zniszczona.


Przy zabiegach stosowanych do fotoodmładzania skóry emitowane zostaje żółte światło, które najogólniej mówiąc pobudza procesy regeneracyjne w skórze . W efekcie zmarszczki zostają wygładzone, wyrównuje się koloryt oraz napięcie skóry, a rozszerzone pory ulegają zmniejszeniu. Zabieg ten nie tylko po-woduje odmłodzenie ale też rozjaśnia, minimalizuje przebarwienia spowodowane działaniem promieni słonecznych, czy też starzeniem się skóry.


Podczas leczenia trądziku dzięki działaniu światła VPL poprawia się natlenowanie skóry co pogarsza warunki sprzyjające namnażaniu się bakterii beztlenowych - a to właśnie one odpowiedzialne są w głównej mierze za powstawanie stanów zapalnych.


O czym warto wiedzieć ?Podczas zabiegów z wykorzystaniem lasera VPL używana jest specjalistyczna głowica, która minimalizuje uczucie dyskomfortu w porównaniu do poprzedniej generacji czyli IPL dzięki czemu pacjenci podczas za-biegu czują się komfortowo.


Warto jednak pamiętać, że tak jak w przypadku korzystania z innych zabiegów przy użyciu typowych laserów, na około 3 tygodnie przed umówioną wizytą należy zrezygnować z opalania się. Tydzień przed wykonaniem zabiegu nie po-winno się też używać innych środków, które mogłyby wpłynąć drażniącą na skórę - na przykład peelingów oraz produktów do depilacji.Zabiegi wykonywane przy pomocy lasera VPL należą do bezpiecznych i stosunkowo łagodnych. Mogą być stosowane jako część długofalowego procesu pielęgnacji skóry lub w celu naprawy konkretnego defektu. Chociaż efekty obserwuje się już po pierwszym zabiegu, poleca się wykonanie całej ich serii - w rożnych odstępach czasowych dobranych indywidualnie. Dla uzyskania najlepszych efektów warto wykonać serię.Laser VPL Warszawa


Skuteczność leczenia techniką Variable Pulsed Light została dowiedziona badaniami klinicznymi, dzięki czemu jest chętnie stosowana w przypadku leczenia niedoskonałości skóry. W przeciwieństwie do działania typowych laserów działanie VPL nie opiera się na tak bardzo inwazyjnej ingerencji. Dzięki temu, nie powoduje efektów ubocznych, a pozytywne efekty widoczne są w krótkich czasie.


Laser VPL przynosi pozytywne efekty nawet w przypadku zaawansowanych zmian związanych z trądzikiem różowatym lub rumieniem - takich jak wykwity czy zmiany grudkowokrostkowe. Terapie tą nowatorską metodą niemal zawsze łączone są z odpowiednimi dermokosmetykami, co pomaga uzyskać lepsze rezultaty. Co więcej, zabiegi nie wyłączają pacjentów z codziennych czynności oraz aktywności zawodowej.


Nowatorska technologia wykorzystywana w naszym Studio Medycyny Estetycznej pozwala na przeprowadzenie skutecznych zabiegów, które są jednocześnie delikatne oraz w pełni bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry. Pozwala to na zwiększenie poziomu satysfakcji pacjenta po wykonanym zabiegu.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza

FB

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604 217 311

Godziny otwarcia

09:00 - 21:00 

Napisz do nas

beata.cho@op.pl