tel. +48 604 900 618 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Modelowanie konturu twarzy

Kiedy przybywa nam lat, większość tzw. dodatnich wektorów napięć, które odpowiadają za optymistyczny wyraz twarzy, zmienia kierunek. Kontur młodej twarzy jest zarysowany ku górze. Ładne policzki, wąska broda i żuchwa nadają twarzy cechy młodzieńcze, wpisują się w tzw „trójkąt młodości”. Z wiekiem opadają kąciki ust, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe, chomiki, dolina łez pogłębia się i tworzy efekt opadania rysów twarzy, zmniejsza się objętość w okolicach skroni.


Jak odwrócić tę tendencję?


Ważne jest odbudowanie objętości na wszystkich poziomach skóry. Twarz nie będzie wtedy odmłodzona na siłę, a raczej będzie sprawiać wrażenie wypoczętej i pogodnej. Do osiągnięcia takiego efektu potrzebujemy często zastosowania różnych preparatów, a czasami kilku korekt rozciągniętych w czasie. Wstrzykujemy preparat wypełniający w głębokie zmarszczki – zagłębienia spowodowane stopniowym ubywaniem tkanki. Skóra unosi się, ubytki wypełniają, a twarz traci ostre rysy.

 

Jakich preparatów używa się w tym celu?


Zabiegi wymagają użycia kwasu hialoronowego, który występuje pod różnymi nazwami (EMERVEL, RESTYLAN, STYLAGE, JUVEDERM) lub hydroksyapatytu wapnia (np. RADIESSE).

 

Co to jest kwas hialuronowy?


Kwas hialuronowy to naturalny związek występujący w skórze, pełniący ważną funkcję w jej regeneracji. Nadaje on gładki, młody wygląd, utrzymuje odpowiednie napięcie i elastyczność oraz właściwy poziom nawilżenia. Dodatkowo kwas hialuronowy dobrej jakości to wysoka tolerancja substancji przez organizm.

 

Co to jest hydroksyapatyt wapnia?


Syntetyczny materiał biologiczny stosowany w medycynie estetycznej od wielu lat. Powoduje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny od razu po zabiegu. Dodatkowo jest swoistym czynnikiem stymulującym produkcję własnego kolagenu, dzięki czemu skóra w miejscu iniekcji ulega pogrubieniu i wzmocnieniu. Przed zabiegiem znieczulamy skórę kremem znieczulającym.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza.

FACEBOOK

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604 900 618

Godziny otwarcia

09:00 - 21:00 

Napisz do nas

beata.cho@op.pl