tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)


Botox Warszawa

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek – kiedy stosuje się toksynę botulinową? 

Odmłodzona skóra twarzy - Studio Elix

Botoks to popularny zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Jest skutecznym oraz sprawdzonym sposobem na wygładzanie zmarszczek mimicznych czyli tych, które zazwyczaj pojawią się na twarzy jako pierwsze. Botox pozwoli Ci odmłodzić swój wygląd oraz poprawić prezencję dekoltu i szyi.


Usuwanie zmarszczek mimicznych botoxem Warszawa - na czym polega?


Toksyna botulinowa, która potocznie nazywany jest botoxem to substancja, która należy do grupy neurotoksyn. Wytwarzana jest przez bakterie beztlenowe i w rzeczywistości stanowi silną truciznę. Jej działanie, wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny, zostało odkryte w latach siedemdziesiątych XX wieku. W roku 2002 substancja ta została zatwierdzona do stosowania w zabiegach medycyny estetycznej przez Agencję do Spraw Żywności oraz Leków, działającą na terenie Stanów Zjednoczonych. Botox szybko stał się bardzo popularny na całym świecie.


Jak wykorzystuje się jego działanie w zabiegach estetycznych? Najważniejszą właściwością toksyny botulinowej jest czasowa blokada przewodnictwa mięśniowo-nerwowego. Pod jej wpływem mięśnie ulegają paraliżowi - co skutkuje wygładzeniem zmarszczek oraz złagodzeniem rysów twarzy. Dlatego botox skuteczny jest w przypadku zmarszczek dynamicznych - czyli tych, które znajdują się wokół oczu, u nasady nosa oraz na czole. Botulina usypia na jakiś czas czynność skurczową mięśni, dzięki temu nie mogą się one kurczyć - ten efekt relaksacji sprawia, że zmarszczki się prostują, a my odzyskujemy młody wygląd.


Usuwanie zmarszczek mimicznych botoxem Warszawa - wskazania


Komu polecany jest zabieg Botox Warszawa? Nie ma ścisłych wytycznych jaka grupa wiekowa może się na niego zdecydować. Najczęściej jednak wykonywany jest u osób młodych, u których pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne oraz pacjentów w średnim wieku. U osób powyżej 65 roku życia polecane są inne zabiegi medycy-ny estetycznej, ponieważ zmarszczki w tym wieku mają już statyczny charakter.


Botox Warszawa Ursynów - jak wygląda zabieg?


Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie wymaga podania znieczulenia. Substancja aktywna aplikowana jest bardzo cienką igłą pod skórę pacjenta - dzięki temu zabieg nie jest bolesny. Trwa on stosunkowo krótko - bo najczęściej jedynie od kilku do kilkunastu minut. Pierwszych efektów można spodziewać się już po kilku dniach - jednak pełne rezultaty widoczne są po około 14 dniach. Warto pamięta

, że botox nie daje trwałego rezultatu - co oznacza, że należy go regularnie powtarza

, aby cieszyć się zadowalającymi efektami. Chociaż każdy inaczej reaguje na dawkę botuliny, przyjmuje się, że efekty utrzymują się od 4 - nawet do 10 miesięcy. Po indywidualnie dobranym czasie poleca się więc przeprowadzenie ponownej iniekcji.


Usuwanie zmarszczek Warszawa - od czego zależy sukces?


Niektóre osoby z powodu wielu obaw nie decydują się na usuwanie zmarszczek botoxem Warszawa. Najczęściej spowodowane jest to nienaturalnym efektem, oraz lękiem o swoje zdrowie. Czy słusznie jest więc czego się ba? Warto pamięta, że zabiegi botoxem są jednymi z najczęściej wykonywanych w profilaktyce przeciwzmarszczkowej - cała procedura jest więc dobrze przebada oraz wielokrotnie sprawdzona.


Skąd więc biorą się nienaturalne efekty w postaci maski? Najczęściej z niewłaściwej procedury oraz nie-odpowiedniego miejsca, w którym został przeprowadzony zabieg. Podanie zbyt dużej ilości toksyny botu-linowej oraz zbyt częste powtarzanie zabiegu prowadzi do niezamierzonych efektów. Gdy substancja aktywna podana jest w nieodpowiedni mięsień, również można spodziewać się niezadowalających rezultatów.


Jak widać bezpieczne użycie botuliny wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy merytorycznej od osoby, która będzie przeprowadzała zabieg. Lekarz musi posiadać dokładną wiedzę o stosowanym preparacie oraz samej budowie anatomicznej pacjenta. Niezwykle ważne jest również wykonanie wywiadu, podczas którego specjalista ustali, czy nie ma żadnych przeciwwskazań oraz wyznaczy prawidłowe punkty iniekcji. Dlatego usuwanie zmarszczek Warszawa powinno się przeprowadzać jedynie w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.


Botox Warszawa Mokotów i Urysnów - nie tylko usuwanie zmarszczek


Botulina jest substancją stosowaną już od ponad 25 lat w różnych dziedzinach medycyny - na przykład w okulistyce czy neurologii. Dzięki temu, że botoks wpływa na mięśnie gładkie, które otaczają gruczoły potowe skutecznie ogranicza nadpotliwość. Dzieje się tak, ponieważ substancja aktywna blokuje impulsy nerwowe, które pobudzają gruczoły potowe do pracy - są one więc nieaktywne, ograniczając nieprzyjemne skutki nadpotliwości.


Jeżeli interesuje Cię usuwanie zmarszczek botoxem Warszawa jest miastem, na terenie którego znajduje się nasze Studium Medycyny Estetycznej. Działamy w największych dzielnicach Warszawy, takich jak:


• Botox Warszawa Mokotów

• Botox Warszawa Ursynów


Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów, które wykonywane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Botox Warszawa wykonany przez naszych lekarzy to jeden z najbardziej bezpiecznych i sprawdzonych procedur w całej medycynie estetycznej.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza

FB

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604 217 311

Godziny otwarcia

09:00 - 21:00 

Napisz do nas

beata.cho@op.pl