tel. +48 604 900 618 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Modelowanie kształtu ust

Korekta ust z użyciem kwasu hialuronowego

Pełne oraz ponętne usta, które przyciągają spojrzenia to marzenie nie jednej kobiety. Dlatego powiększa-nie ust kwasem hialuronowym to coraz popularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Pozwala on wymodelować linię warg oraz dodać im objętości. Usta wraz z wiekiem starzeją się, podobnie jak nasza skóra - można jednak zadbać o ich atrakcyjny wygląd za pomocą prostego i bezpiecznego rozwiązania.


Powiększanie ust kwasem hialuronowym


Kwas hialuronowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie medycyny estetycznej - ogromne możliwości daje szczególnie jeśli chodzi o modelowanie oraz powiększanie ust. Bardzo często ich struktura czy kształt uwarunkowany jest genetycznie. Nierzadko mamy do czynienia z asymetrią lub wąskimi, prawie niewidocznymi wargami. Na kondycję ust wpływa też proces starzenia się związany z wiekiem oraz czynniki zewnętrzne - na przykład silne słońce, zmiany temperatur czy wiatr. Przyczyniają się one do osłabienia włókien kolagenowych oraz nadmiernej produkcji wolnych rodników. W rezultacie kształt oraz struktura naszych ust pozostawia wiele do życzenia.


Z pomocą przychodzi jednak prosty zabieg - powiększanie ust kwasem hialuronowym. W ten naturalny sposób można powiększyć usta, sprawi, że odzyskają wyraźny kolor oraz staną się jędrne. Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest szczególne skuteczne w przypadku zaburzenia nawilżania - w rezultacie dochodzi do ich przesuszania się oraz zwiotczenia objętości. Kwas hialuronowy, którego jednym z zadań jest wiązanie wody pomaga odzyskać pożądaną strukturę ust.


Wskazania do wykonania zabiegu


Za pomocą kwasu hialuronowego można nie tylko powiększyć usta, ale osiągnąć o wiele więcej. W naszym Studium Medycyny Estetycznej wykonujemy zabiegi, które są w stanie poprawić kształt ust i ich koloryt, podnieść kąciki, zniwelować asymetrię, usunąć oznaki starzenia oraz nawilżyć wargi, bez ich nadmiernego powiększenia.


Zabieg ten jest więc polecany każdemu, kto pragnie przywrócić swoim ustom jędrność, sprężystość, nawilżenie oraz zniwelować zwiotczenie tkanek. Terapia z wykorzystaniem kwasu hialuronowego ma na celu również wypełnienie ust oraz uzyskanie ich pożądanego kształtu.


Jakie przeciwwskazania możemy wyróżni?


Zaliczają się do nich głównie stany zapalne - na przykład trądzik oraz opryszczka. Modelowania oraz powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego nie poleca się kobietom w ciąży oraz karmiącym. Osoby, które wykazują nadwrażliwość na substancje aktywną oraz mają stwierdzone choroby o podłożu autoimmunologicznym, również powinny zrezygnować z zabiegu. W przypadku wątpliwości indywidualna konsultacja z lekarzem z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.Jak wygląda zabieg?


Zabieg powiększania oraz modelowania ust jest praktycznie bezbolesny oraz trwa zaledwie kilka minut. Chociaż nie jest on skomplikowany, nasi specjaliści zawsze przeprowadzają z pacjentem wnikliwy wywiad, która sprzyja ich bezpieczeństwu oraz uzyskaniu najbardziej zadowalających efektów.


Jak wygląda sam zabieg? W pierwszej kolejności nakładany jest na usta lekki krem, który ma za zadanie znieczulić miejsce iniekcji. Następnie lekarz wstrzykuje w głąb naskórka preparat z kwasem hialuronowym. Jest to produkt, który ma krystaliczna oraz plastyczną formę żelu, dlatego idealnie uzupełnia wszelkie zwiotczenia oraz braki objętości. Kwas w trakcie zabiegu podawany jest za pomocą mikrokaniuli - tępo zakończonej igły z otworem po boku. Przyczynia się to do mniejszego zasinienia i opuchnięcia ust oraz ogranicza uszkodzenie naczyń krwionośnych.


Jak długo widoczne są pozytywne rezultaty? Efekty zabiegu utrzymują się nawet do roku. Jeżeli pacjent zauważy jednak, że jego usta zaczynają tracić jędrność oraz pożądany kształt może powtórzyć zabieg w każdym momencie. Trwałość pozytywnych efektów uzależniona jest od kilku czynników - na przykład od stosowanej diety, stylu życia oraz uwarunkowań genetycznych.


Zabieg ten jest na tyle bezinwazyjny oraz bezpieczny, że nie wymaga rekonwalescencji. Chociaż pacjent od razu może powrócić do codziennych aktywności, poleca się udanie bezpośrednio po zabiegu do domu, ze względu na to, że czerwień wargowa u niektórych osób może zareagować obrzękiem. Znika on zazwyczaj na 24 godziny od zabiegu.


Efekty modelowania ust kwasem hialuronowym


Pożądane rezultaty, które uzyskuje się po zabiegu modelowania lub powiększania ust kwasem hialuronowym są związane głównie z uzupełnieniem jego niedoboru w tych tkankach. Kondycja ust wyraźnie się poprawia, ponieważ ulepsza się proces wiązania wody w komórkach - stają się one nawilżone oraz bar-dziej jędrne. Efekt modelowania pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu linii wargowej. Rezultatów takich możemy spodziewać się od razu po zabiegu. Jednak najbardziej pożądany wynik końcowy widoczny jest po około 2 tygodniach - wtedy to kwas hialuronowy układa się w tkankach oraz wiążę wodę.


Jeżeli nie jesteś zadowolony z konturu twoich ust lub wymagają one regeneracji ze względu na procesy starzenia się, zachęcamy Cię do kontaktu z wykwalifikowanym specjalistą. W naszym Studium Medycyny Estetycznej możesz liczyć na profesjonalną pomoc lekarzy, dla których priorytetem jest komfort oraz doskonałe samopoczucie pacjentów.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza.

FACEBOOK

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604 900 618

Godziny otwarcia

09:00 - 21:00 

Napisz do nas

beata.cho@op.pl