Zamykanie naczynek - Rumień
Czym jest rumień?
Rumień na twarzy to zaczerwienie, które jest wynikiem miejscowego rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Może pojawiać się okresowo lub przerodzić w stan permanentny - w każdym przypadku jest dosyć kłopotliwą dolegliwością. W naszym Studium Medycyny Estetycznej oferujemy zabiegi laserowego usu-wania naczynek.
Laserowe zamykanie naczynek Warszawa
Laserowe zamykanie naczynek to skuteczny sposób, który pozwala na zmniejszenie widoczności kłopotliwego zaczerwienienia. Najczęściej zabieg wykonywany jest na twarzy, ale może być przeprowadzany również na innych partiach ciała - na przykład nogach lub szyi.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? Najczęściej są to względy estetyczne, chociaż laserem można leczyć również dolegliwości dermatologiczne - takie jak trądzik różowaty, rumień, naczyniaki starcze, płaskie czy krwionośne oraz płytko osadzone i widoczne naczynka. Laserowe zamykanie naczynek może być przeprowadzone u pacjentów w każdym wieku. W zależności od intensywności problemu zabieg należy powtórzyć po 4-6 tygodniach. W przypadku wykonywania go na dużych powierzchniach - na przykład no-gach, poleca się wykonanie od 2-5 zabiegów.
Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek to sprawdzony zabieg, który wykonywany jest już od wielu lat. Wykorzystywane są do niego lasery o dużej mocy, które pozwalają na absorpcje światła w sposób selektywny przez krew, która znajduje się w naczynkach. Parametry lasera dobrane są tak, aby wiązki przyniosły po-żądane rezultaty, ale nie podgrzały okolicznych tkanek. Krew w naczynkach zostaje więc podgrzana, co powoduje obkurczenie się naczynka i zmniejszenie widoczności zaczerwienienia przez skórę.
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem wnikliwy wywiad, podczas którego będzie w stanie ocenić liczbę i stan żyłek oraz ich głębokość osadzenia w skórze. Dzięki temu można do-stosować najlepsze parametry lasera, a cały proces jest skuteczny oraz bezpieczny. Warto pamięta
, że przed zabiegiem nie powinno się spożywać ziół ani leków światłouczulających.
Sama procedura usuwania naczynek podzielona jest na kilka części. Najpierw należy przeprowadzić de-makijaż twarzy oraz peeling, który zapobiega rozpraszaniu się wiązki lasera oraz pomaga zwiększyć efektywność. Następnie pacjent musi nałożyć okulary ochronne na oczy. Zabieg właściwy polega natomiast na nałożeniu żelu USG oraz przyłożeniu głowicy do skóry i uwalnianiu impulsów laserowych. Podczas jego wykonywania pacjentom nie towarzyszy ból - osoby wrażliwe mogą jedynie odczuwać lekkie pieczenie. Po skończonym procesie lekarz może schłodzić skórę pacjenta specjalnym żelem chłodzącym. Na koniec nakładany jest krem pielęgnacyjny.
Miejsce poddane zabiegowi może być lekko zaczerwienione oraz obrzęknięte, ale efekt ten znika po kilku dniach.
Laserowe zamykanie naczynek Warszawa - o czym warto pamięta?
Po wykonanym zabiegu należy zadbać o łagodną pielęgnację skóry. Przede wszystkim nie powinno się używać kosmetyków z zawartością alkoholu. Wskazane jest osuszanie twarzy jałową gazą lub miękkim ręcznikiem, w taki sposób, aby nie podrażniać skóry. Należy myć twarz czystą wodą, żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym.
Powinno się pamiętać również, aby przez 2 tygodnie nie opalać się, ani nie korzystać z solarium. Niezbędna jest również ochrona skóry poprzez stosowanie kremów z filtrami o wysokich wskaźnikach.
Zabieg laserowego zamykania naczynek jest bezinwazyjny oraz bezpieczny, ale istnieją sytuacje, w których nie powinno się go wykonywa. Jest to szczególnie okres ciąży i karmienia piersią oraz występowanie chorób, takich jak nowotwory, cukrzyca czy epilepsja. Zabieg przeprowadza się jedynie na skórze, na której nie ma uszkodzeń mechanicznych.
Jakich efektów można się spodziewa?
Rezultaty, jakie przynosi laserowe zamykanie naczynek są stosunkowo trwałe. Na kilka dni po zabiegu zauważa się całkowite usunięcie naczyniaków, znaczną redukcję rumienia i widoczności naczynek oraz zmniejszenie objawów trądziku różowatego. Efektem jest też ujednolicenie kolorytu skóry. Niektóre naczynka zostają usunięte od razu po zastosowaniu lasera, a inne ulegają wchłonięciu po kilku dniach od zabiegu. Ponowne skorzystanie z lasera najczęściej wiąże się z powstaniem nowych naczynek - w takiej sytuacji warto powtórzyć zabieg.
Aby dłuższy czas cieszyć się zadowalającymi rezultatami, warto postawić na zdrowy tryb życia oraz pielęgnacje skóry, dostosowaną do jej potrzeb. Ważną rolę odgrywa ochrona przed promieniami UV poprzez stosowanie kremów z filtrami w okresach letnich. Natomiast zimą i jesienią należy stosować kremy ochronne przed zimnem i wilgocią. Nie poleca się przegrzewania skóry w saunie. Pozytywne efekty przynosi uzupełnianie niedoborów witamin - szczególnie witaminy C, PP oraz B2.
Laserowe zamykanie naczynek to skuteczny i bezpieczny zabieg, który przynosi trwałe oraz szybkie efekty. Pozwala pozbyć się dość uciążliwej dolegliwości oraz wpłynąć na poprawę komfortu życia. W naszym Studio Medycyny Estetycznej wykwalifikowani specjaliści wykonują zabiegi z wykorzystaniem certyfikowanych oraz atestowanych urządzeń. Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza merytoryczna z zakresu fizjologii, anatomii oraz chorób naczyń gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz uzyskanie zadowalających efektów.
Zamykanie naczynek Warszawa Ursynów – jak długo trwa zabieg?
Zamykanie naczynek przy użyciu lasera a dokładnie VPL (Variable Pulsed Light-Zmienne Światło Pulsacyjne) to zabieg, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Jego zaletami są nie tylko doskonałe efekty, ale też szybki i sprawny przebieg. Cały proces zajmuje zaledwie 30 – 60 minut, co jest zależne od wielkości powierzchni poddawanej zabiegowi. Dręczący nas rumień może występować na całej twarzy,lub np. tylko na policzkach. Na określony obszar twarzy oczyszczony z makijażu nakładamy żel, który złagodzi odczucia pacjenta i poprawi przewodzenie światła.
Następnie delikatnie przesuwając głowicę wykonujemy miejsce przy miejscu impulsy. Przed każdym zabiegiem dodatkowo przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski, w którym informuje się pacjenta o tym, jak będzie wyglądał cały proces oraz upewnia się, czy nie istnieją żadne przeciwskazania do tego rodzaju procedury. Lekarz ocenia skórę pod kątem szans na dobre efekty. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów z odstępami czasowymi , pierwsza-2 tygodnie, kolejne przerwy-4-tygodnie. W zależności od wyjściowego stanu skóry i stopnia zaawansowania zmian wykonuje się od 3 do 6 zabiegów.