tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Zmarszczki mimiczne

Czym są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne są tym rodzajem zmarszczek, które pojawiają się u nas najwcześniej. Są konsekwencją uśmiechania się, ruchu brwi czy mrużenia oczu. Na ich powstawanie ma również wpływ nawyk kurczenia mięśni twarzy i nadmierne opalanie. Rzadko umiemy nad nimi zapanować, dlatego dość szybko możemy zobaczyć ich efekty w postaci zmarszczek mimicznych. Starzenie się jest kwestią indywidualną, dlatego niekiedy zdrowa dieta czy kremy mogą okazać się niewystarczające. Skutecznym sposobem na zmarszczki są zabiegi medycyny estetycznej. By zredukować zmarszczki mimiczne podaje się botoks (toksynę botulinową) lub kwas hialuronowy. Najczęstszymi miejscami, na które się je stosuje są czoło, okolice oczu i ust.

 

Zabiegi na zmarszczki mimiczne


Zabieg poprzedza konsultacja indywidualna, na które specjalista poznaje potrzeby pacjenta, a następnie dobiera odpowiedni preparat oraz jego dawkę. Dzięki temu wiemy, jak będzie przebiegał zabieg oraz jakich zmian możemy się spodziewać. Zabieg z użyciem botoksu lub kwasu hialuronowego jest w stu procentach bezpieczny, a efekty, które uzyskujemy, są naturalne. Dzięki zabiegom na zmarszczki mimiczne możemy starzeć się wolniej i piękniej.

Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek to jedna z najczęstszych procedur wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Fizjologiczne bruzdy w okolicach fałdów nosowo nosowo-wargowych, kącików ust, zmarszczki na górnej wardze i dolina łez pogłębiają się z wiekiem. Można je zlikwidować lub wygładzić stosując materiały wypełniające.

 

Kwas hialuronowy


Większość preparatów kwasu hialuronowego natychmiast wypełnia ubytek, ale równocześnie poprawia jakość skóry. Dzięki tym preparatom zmarszczki i linie długotrwale zagięte, a także niepoddające się od razu pełnej korekcji, po pewnym czasie „leżąc” na materiale wypełniającym „prasują się” nadal.