tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Kwas hialuronowy Piaseczno

Medycyna estetyczna w ostatnich latach zrobiła ogromne postępy. Dostępnych jest mnóstwo nowatorskich sposobów na poprawę wyglądu oraz zmniejszenie oznak starzenia się skóry, takich jak bruzdy czy zmarszczki. Jednym z najchętniej stosowanych preparatów w tym celu jest kwas hialuronowy. Jego atutem jest uniwersalność i wszechstronność. Daje szybkie i zadowalające efekty, przez co każdego roku zdobywa coraz więcej zwolenników i zwolenniczek. Chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób działa? Specjalizujemy się w wykonywaniu profesjonalnych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego i chętnie udzielimy Ci na jego temat nieco więcej informacji!


Kwas hialuronowy Piaseczno – czym jest?


Kwas hialuronowy Piaseczno to tak naprawdę naturalny składnik budulcowym, który występnie we wszystkich organizmach żywych. Jego duże ilości można znaleźć między innymi w ciałku szklistym oka, w mazi stawowej czy w ścianach naczyń krwionośnych. Znajduje się także w skórze, gdzie pełni bardzo ważną rolę, między innymi dba jej odpowiednie nawilżenie, zabezpiecza naskórek przed działaniem czynników zewnętrznych oraz stymuluje produkcje kolagenu i elastyny. Jego ważną jest wiązanie wody w skórze – dzięki higroskopijnym właściwościom, jego jedna cząsteczka potrafi związać aż 250 cząsteczek wody. To właśnie dzięki niemu skóra jest gładka, elastyczna oraz promienna. Niestety wraz z upływem lat, jego zawartość w organizmie ulega zmniejszeniu. Prowadzi to do pojawienia się charakterystycznych zmian starczych, między innymi spadku nawilżenia, pojawienia się zmarszczek, zmiany owalu twarzy, czy utraty objętości warg i policzków. Skutecznym sposobem, aby zapobiec starzeniu się skóry jest więc uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego z zewnątrz. Niestety nie jest to tak łatwe zadanie, jak się wydaje. Kremy oraz tabletki z jego zawartością nie przynoszą pożądanych efektów. Aby w pełni wykorzystać niezwykłe właściwości tej substancji, wstrzykuje się ją więc bezpośrednio pod skórę, omijając w ten sposób barierę naskórka.

Kwas hialuronowy Piaseczno – jak jest wykorzystywany?


Kwas hialuronowy Piaseczno jest chętnie stosowany w zabiegach medycyny estetycznej. Dawniej pozyskiwało się go z kogucich grzebieni, co przyczyniało się do bardzo wysokiej ceny produktu. Obecnie pozyskuje się go metodami biotechnologicznymi. Dostępny jest w formie nieusieciowanej, wykorzystywanej między innymi do mezoterapii oraz usieciowanej jako wypełniacz bruzd i ubytków, a także do modelowania ust. Ostrzykiwanie twarzy tą substancją to doskonała alternatywa inwazyjnych zabiegów odmładzających oraz operacji plastycznych. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, wzmacniające tkanki i wiążące wody jest doskonałym wypełniaczem. Zabiegi z jego użyciem są bezpieczne, mają mało przeciwwskazań oraz nie wymagają rekonwalescencji. Za jego pomocą można między innymi dokonać korekty nosa, powiększyć usta i biust, dokonać modelacji twarzy czy wypełnić zmarszczki. Szczególnie ten ostatni zabieg jest chętnie wybierany przez osoby, którym zależy na utrzymaniu młodego wyglądu i wygładzeniu już istniejących zmarszczek. Polega on na wstrzyknięciu w głąb naskórka preparatu z kwasem hialuronowym – można to zrobić za pomocą igły lub mikrokaniuli w zależności od wskazań terapeutycznych. Chociaż zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, zawsze zostaje poprzedzony wnikliwą konsultacją medyczną. Tuż po nim mogą pojawić się na skórze zaczerwienienia i drobne siniaki, które jednak szybko znikają. Kwas hialuronowy można aplikować na wiele różnych sposobów - na przykład w formie depozytów, wypełniając zapadniętą tkankę, jako nici hialuronowego, których celem jest napięcie skóry, a także liniowo wzdłuż linii zmarszczek.