tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Mezoterapia igłowa

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, który polega na ostrzyknięciu skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni specjalnym preparatem. Ma on na celu dostarczenie substancji re-generujących, nawilżających oraz odżywczych do głębokich warstw skóry. Zabieg mezoterapii to skuteczny sposób na ujędrnienie i regenerację skóry oraz zredukowanie niedoskonałości. Stosowany jest także pro-filaktycznie przeciw powstawaniu zmarszczek.


Mezoterapia igłowa Warszawa - na czym polega zabieg?


Mezoterapia igłowa to zabieg, w którym wykorzystuje się mikroskopijne igły, które zostają wkuwane w skórę na głębokość 2 lub 3 milimetrów. Za ich pomocą wstrzykiwany jest specjalny koktajl, zawierający wiele cennych substancji, które dostosowane są do potrzeb skóry lub danego jej problemu. Dzięki wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio pod skórę możemy się spodziewać doskonałych efektów, ponieważ w ten sposób ominięta jest bariera, która utrudnia przenikanie tych cennych składników.


Podczas zabiegu pacjentom podaje się miejscowe znieczulenie, dzięki czemu staje się on bardziej komfortowy. Specjalny krem znieczulający podawany jest na 30 minut przed zabiegiem. A same mikronakłucia na skórze występują w odległości od 5 do 10 milimetrów. Wykwalifikowani specjaliści w naszym Gabinecie Medycyny Estetycznej indywidualnie dobierają ilość zabiegów do potrzeb i stanu skóry oraz rodzaj używanego preparatu. Najlepszych efektów można się spodziewać po wykonaniu całej serii.


Wskazania do wykonania zabiegu - mezoterapia igłowa


Mezoterapia igłowa może być stosowana niemal na całym ciele. Jednak najczęściej wykonywana jest na skórze twarzy i dekoltu, dłoniach, brzuchu, ramionach, udach oraz pośladkach. Zabieg polecany jest każ-demu, kto nie jest w pełni zadowolony z kondycji swojej skóry - niezależnie z jakiego powodu.


Mezoterapia igłowa polecana jest szczególnie w przypadku szarej i zmęczonej cery oraz z wyraźnymi oznakami starzenia. Wspaniałe efekty można uzyskać również jeśli chodzi o rozstępy powstałe na skutek ciąży lub choroby. Zabieg jest skuteczny w redukcji cellulitu oraz blizn. Wykonany na skórze głowy po-wstrzymuje wypadanie głosów - cenne substancje wstrzyknięte za pomocą igieł odpowiadają za odżywienie oraz wzmocnienie cebulek. Mezoterapia igłowa zapewnia młody, zdrowy oraz świeży wygląd. Mo-że być też stosowana regularnie jako profilaktyka przeciw starzeniu się skóry.


Do innych wskazań zalicza się:


• Przywrócenie skórze blasku po intensywnym opalaniu

• Nawilżenie cery oraz przygotowanie jej do sezonu letniego

• Niedotlenienie skóry, które często spotykane jest u palaczy tytoniu

• Podtrzymywanie efektów liftingu

• Zlikwidowanie cieni pod oczami lub innych oznak zmęczenia


Mezoterapia igłowa Warszawa - jak wygląda zabieg?


Zabieg mezoterapii igłowej, jak wskazuje sama jego nazwa polega na użyciu niewielkiej wielkości igieł, za pomocą których wprowadza się pod skórę substancje aktywne. Ze względu na sposób jego przeprowadzenia można wyróżni:

1. Mezoterapię przy użyciu klasycznych strzykawek lub igieł. Stosuje się ją w przypadku większych ubytków - na przykład głębokich zmarszczek lub rozstępów. Ten sposób wykonania zabiegu wymaga dużej precyzji oraz doświadczenia.

4. Mezoterapię z użyciem specjalnego rollera. Jest to metoda, która pozwala na dosyć szybkie oraz efektowne przeprowadzenie zabiegu. Podczas niego zostaje wykorzystana rolka, która wyposażona jest w dużą liczbę mikroigieł.

5. Mezoterapię z użyciem specjalnego pistoletu. Jest to wygodny sprzęt, który działa w automatycznym trybie oraz pozwala na precyzyjną powtarzalność jeśli chodzi o nakłucia oraz ilość podawanej substancji.


Jakie substancje aktywne są najczęściej stosowane w mezoterapii igłowej?


To właśnie preparaty, w których składzie znajdują się substancje aktywne odgrywają najważniejszą rolę w skuteczności zabiegu. Jednym z najczęstszych składników takich koktajli jest kwas hialuronowy. Jest to związek, który naturalnie występuje w skórze każdego człowieka, a jego zadaniem jest wiązanie wody. Podany bezpośrednio pod skórę przyczynia się do zwiększana produkcji kolagenu oraz sprzyja zahamowaniu reakcji wolnorodnikowych, które działają regenerująco na skórę.


Innym chętnie wykorzystywanym produktem jest osocze bogatopłytkowe. To nowość, która coraz częściej znajduje zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Składa się z odwirowanej oraz odpowiednio przygotowanej krwi pacjenta. Charakteryzuje się ono wyjątkowymi właściwościami - regeneruje oraz odżywia skórę, dzięki czemu wpływa na poprawę jej kondycji oraz młodszy wygląd.


W skład preparatów wstrzykiwanych pod skórę podczas terapii należą również witaminy A, C, E oraz naturalne wyciągi z zielonej herbaty lub alg.


O czym jeszcze warto wiedzieć?


Mezoterapia Warszawa to zabieg, który przynosi długotrwałe oraz szybkie efekty. Rezultaty widoczne są niemal od razu po przebytej kuracji. Skóra jest odżywiona, napięta oraz wygładzona. Aby jednak cieszyć się doskonałymi efektami przez długi czas zaleca się powtarzanie zabiegu - na początku warto zdecydować się na kolejne zabiegi w odstępie około 2 tygodni. Następnie dla podtrzymania zadowalającego efektu można wykonywać mezoterapię igłową raz na kilkanaście tygodni.


Mezoterapia igłowa to skuteczny i sprawdzony sposób na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu oraz walkę z różnymi niedoskonałościami skóry.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza

FB

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604-900-618

Godziny otwarcia

09.00 - 21.00 

Napisz do nas

elix@sme.waw.pl