tel. +48 604 900 618 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Osocze bogatopłytkowe i lifting wampirzy

Czym jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Lifting wampirzy czyli zabieg, w którym wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe to nowość w dziedzinie medycyny estetycznej. Zastosowanie produktów autologicznych - czyli takich, które używane są przez własne komórki to wyjątkowo skuteczny sposób za zachowanie młodego wyglądu. Zabiegi osoczem płytkowym pobudzają własne mechanizmy regeneracyjne skóry oraz stymulują włókna kolagenowe - rezultatem jest lepsze napięcie skóry, spłycenie zmarszczek oraz wyrównanie kolorytu cery.


Osocze bogatopłytkowe Warszawa Mokotów - na czym polega?


Lifting wampirzy Warszawa zyskał popularność dzięki wielkim gwiazdom estrady. Chociaż jego nazwa może u niektórych budzić skojarzenia z poważnym zabiegiem chirurgicznym - tak na prawdę jest to jedynie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli wstrzyknięcie substancji aktywnej pod skórę.


Ostrzykiwanie osoczem stosowane jest już od wiele lat w stomatologi, chirurgi czy ortopedii. Obecnie wykorzystywane jest coraz częściej w zabiegach medycyny estetycznej. Dzieje się tak za sprawą natural-nego efektu, który możemy uzyskać - a za który odpowiedzialne jest właśnie osocze, pozyskiwane z krwi pacjenta. W osoczu znajdują się peptydy, które stymulują komórki człowieka do podziału, co wiąże się z biologiczną odnową skóry.


Osocze bogatopłytkowe Warszawa Ursynów - jak przebiega zabieg?


Przed rozpoczęciem liftingu, wykwalifikowany specjalista z naszego Studium Medycyny Estetycznej prze-prowadza z pacjentem wywiad podczas którego upewnia się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowa-dzenia zabiegu. Pacjent dowie się wtedy jak krok po kroku będzie przebiegać cała procedura oraz jakie skutki uboczne mogą się pojawi.


Kolejnym krokiem jest pobranie krwi pacjenta - za zwyczaj jest to około 8 ml. Następnie krew umieszcza się w wirówce horyzontalnej, w której oddzielane jest osocze od czerwonych krwinek. Do wyodrębnionego osocza dodawana jest trombina, czyli czynnik krzepnięcia krwi lub chlorek wapnia - odpowiadają one za produkcje cytokin oraz wzrost komórek.


Gdy preparat jest już gotowy może zostać podany pacjentowi. Zazwyczaj wyróżnia się dwie metody, za pomocą których można przeprowadzić lifting. Jest to wstrzyknięcie substancji pod skórę punkt po punkcie -tak jak w zabiegach mezoterapii lub liniowo wokół zmarszczek. Sam lifting trwa około 60 minut. Dzięki temu, że wykonany jest w znieczuleniu miejscowym jest niemal bezbolesny.Osocze bogatopłytkowe Warszawa - jakie są wskazania do zabiegu?


Lifting wampirzy to bardzo skuteczny sposób na poprawę elastyczności skóry. Polecany jest osobom wy-magającym, które chcą pozbyć się zmarszczek na czole, wokół oczu i fałd nosowo-wargowych, na szyi, dekolcie oraz na dłoniach. Zabieg ten polecany jest każdemu, kto obawia się botoksu i nienaturalnego efektu, który może się po nim utrzymywać kilka dni. Lifting wampirzy nie jest zabiegiem chirurgicznym, tylko kosmetycznym - dlatego jest niemal bezinwazyjny oraz bezbolesny.


Zabieg z wykorzystaniem osocza polecany jest szczególnie osobom skłonnym do alergii. Dzięki temu, że wstrzykiwana substancja pochodzi z krwi pacjenta, nie posiada żadnych innych składników jest więc w pełni bezpieczna dla alergików. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które wymagają naturalnej biostymu-lacji oraz odnowy.


Co ciekawe, zabieg okazuje się skuteczny również wśród osób, którzy chcą zastymulować do wzrostu wło-sy oraz zahamować proces łysienia. Stosowany na skórze głowy poprawia gęstość włosów oraz ich jakość.


Osocze bogatopłytkowe Warszawa Mokotów- jakich efektów można się spodziewa?


Najbardziej zauważalnym efektem po wykonanym zabiegu jest rewitalizacja skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Cera prezentuje się świeżo i promiennie. Wygładzone zostają również fałdy - zwłaszcza na szyi oraz wokół oczu. Obserwuje się też wyraźną poprawę napięcia skóry, która jest grubsza oraz bardziej elastyczna. Rezultatem jest także zniwelowanie blizn po trądziku oraz szybsze gojenie się ran, po wcze-śniej wykonanych zabiegach z wykorzystaniem lasera. Skóra wygląda na wyraźnie odmłodzoną oraz zrewi-talizowaną.


Kiedy widoczne są pierwsze efekty? Zazwyczaj już po tygodniu od wykonania zabiegu. Jednak na pełne rezultaty najczęściej trzeba poczekać około trzech miesięcy. Po tym czasie komórki zaczynają produkować większe ilości kolagenu i poprawia się elastyczność skóry.


Osocze bogatopłytkowe Warszawa Ursynów - co jeszcze warto wiedzieć o liftingu?


Lifting Wampirzy Warszawa nie jest zabiegiem trwałym - co oznacza, że należy go powtarza

, aby cieszyć się długotrwałymi efektami. Po pierwszym zabiegu zaleca się wykonanie kilka kolejnych, co 3 tygodnie, a następnie jedynie raz na kilka lub kilkanaście miesięcy, w celu podtrzymania efektów. Ilość zabiegów zależy od wieku, stanu skóry oraz jej zdolności regeneracyjnych. U osób przed 35 rokiem życia poleca się wykonanie kolejnego liftingu między 12, a 24 miesiącem. Pacjenci między 35 a 45 rokiem życiem powinni decydować się na niego ponownie po około 10 miesiąca. Natomiast osoby po 60 roku życia, aby podtrzymać efekty muszą ponowić go po 3, 9 oraz 18 miesiącach.


Jeżeli interesuje Cię lifting, w którym wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe Warszawa jest miastem na terenie, którego znajduje się nasze Studio Medycyny Estetycznej. Nasi wykwalifikowani specjaliści posia-dają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów, które mają na celu odmłodzenie skóry oraz jej regenerację. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza.

FACEBOOK

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604 900 618

Godziny otwarcia

09:00 - 21:00 

Napisz do nas

beata.cho@op.pl