tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Kondycja skóry/wiotkość

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności

komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych, utracie zdolności zatrzymywania wody w naskórku.


Pojawia się:

– odwodnienie,

– utrata elastyczności,

– wiotkość,

– naskórek cieńczeje.


Negatywny wpływ na naszą skórę ma nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV i nikotyna. Proces starzenia jest procesem postępującym – tak jak przewlekła choroba. To właśnie dlatego powinniśmy ciągle zabiegać o zdrowie naszej skóry, pobudzać i wydobywać tkwiące w niej rezerwy. Trzeba stosować rozmaite metody o różnych mechanizmach działania, dbając o systematyczność.

 

Osocze bogatopłytkowe


Osobom ceniącym produkty pochodzenia naturalnego, alergikom polecane są zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (tzw. lifting wampirzy). Zabieg polega na ostrzyknięciu skóry preparatem będącym wysoko stężonym koncentratem płytek krwi otrzymanym w procesie wirowania bezpośrednio po pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta. Wysokie stężenie czynników wzrostu, składników odżywczych, substancji przeciwzapalnych w takim preparacie, zapewnia stymulowanie skóry do regeneracji.


Mezoterapia igłowa


Technika zabiegu podobna jest do tej, którą wykorzystuje się w wampirzym lifingu, ale do ostrzykiwania używamy gotowych koktajli, które są mieszaniną kwasu hialuronowego, witamin i mikroelementów.


Mikronakłuwanie frakcyjne


Naturalne pobudzenie skóry do autoodnowy możemy uzyskać dzięki automatycznemu nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł DERMAPENU.

 

Sculptra


Kwas L-polimlekowy jest najsilniejszym znanym w medycynie estetycznej preparatem, który stymuluje produkcję kolagenu. Wykorzystuje się go do przywracania utraconej objętości, ale może z powodzeniem służyć także znaczącej poprawie jakości skóry poprzez jej pogrubienie, zwiększenie gęstości i napięcia.


W dbaniu o przedłużenie dobrej kondycji skóry wspomagają nas PEELINGI jako podstawowe zabiegi mające na celu przyspieszenie naturalnego procesu złuszczania i odnowy komórek.