tel. +48 604 217 311 | ul. Puławska 233 lokal Ł (I piętro)

Dermapen – mikronakłuwanie frakcyjne

Czym jest mikronakłuwanie frakcyjne?

Dermapen cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych Pacjentów i Pacjentek. To urządzenie chętnie stosowane podczas zabiegów medycyny estetycznej, którego celem jest odmłodzenie oraz po-prawienie wyglądu skóry.


Dermapen Warszawa - nowatorska metoda


Dermapen swoim wyglądem przypomina długopis. To małe urządzenie służy do mikronakłuwania skóry. Pozwala na precyzyjną pracę ze względu na kontrolę głębokości nakłuwania.

Zabiegi przy użyciu pulsujących igieł mogą być stosowane niemal na całym ciele - na dłoniach, poślad-kach, brzuchu, udach, szyi oraz na cienkiej skórze twarzy i dekoltu.


W momencie nakłuwania przez pulsujące igieły następuje aktywacja wielu pozytywnych reakcji. Przede wszystkim zainicjowana zostaje produkcja elastyny oraz kolagenu. W efekcie skóra się pogrubia oraz po-prawia się jej gęstość i struktura. Zniwelowana zostanie wiotkość. Rozpoczyna się proces przebudowy tkanek a blizny, zmarszczki oraz rozstępy zostają spłycone. Za pomocą Dermapenu skóra zostaje pobu-dzona do autoodnowy - wszystko to dzieje się w sposób naturalny i niemal fizjologiczny.


Dermapen - w jakim celu się stosuje?


Derpamen znajduje bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie medycyny estetycznej. Stosowany bywa do:


• Wygładzenia drobnych zmarszczek twarzy

• Wyrównania kolorytu twarzy

• Zmniejszania widoczności porów

• Pogrubienia wiotkiej skóry

• Usuwania blizn oparzeniowych oraz potrądzikowych

• Leczenia wypadania włosów

• Usuwania przebarwień na twarzy lub dekolcie

• Odmładzania dłoni

• Redukcji cellulitu

• Usuwania rozstępów

• Wygładzania zmarszczek na szyi


Komu polecany jest zabieg ?


Dermapen wyróżnia się bardzo szerokim zastosowaniem - dedykowany jest dla skóry dojrzałej oraz mło-dej. U pacjentów z bardziej wrażliwą skórą zachowujemy większą ostrożność oraz stosujemy mniejszą głębokość penetracji, dzięki czemu można uzyskać doskonałe efekty. Dermapen jest też w pełni bez-pieczny dla osób skłonnych do reakcji alergicznych. Igły, które używane są podczas zabiegu nie zawierają niklu, chromu ani innych szkodliwych substancji.


Na czym polega mechanizm działania urządzenia Dermopen?


Można wyodrębnić 3 fazy:


1. Mikrouraz spowodowany pulsującą igłą sprawia, że wydzielane zostają czynniki wzrostu pochodzenia płytkowego co rozpoczyna cały proces regeneracyjny.

2. Następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.

3. Trzeci etap to głównie remodeling czyli przebudowana tkanek. Struktura skóry ulega wzmocnieniu oraz poprawia się jej unaczynienie. Stopniowo następuje poprawa elastyczności oraz gęstości skóry – efekty zaczynają być widoczne.


Dermapen Warszawa - efekty


Dzięki opatentowanej technologi zabieg wykonywanym za pomocą Dermapen jest bardzo efektywny oraz bezpieczny. Czas powrotu pacjenta do codziennych obowiązków to kilka dni. Urządzenie wyróżnia się wyjątkową szybkością działania - umożliwia wykonanie aż 1300 nakłuć na sekundę.


Mikronakłuwanie skóry za pomocą tego nowatorskiego urządzenia pozwala na wprowadzenie w głąb skóry substancji czynnych. Sprawia to, że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu można zastosować preparaty na bazie kwasu hialuronowego, różnego rodzaju koktajle mające działanie regenerujące.


Dermapen uruchamia naturalne procesy naprawcze skóry, jest więc zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjne. Wyzwala zdolności regenerujące, które posiada każdy organizm. Podczas procesu stymulacji zostaje ujednolicony kolor skóry oraz jej struktura. Działania więc nie ograniczają się tylko do zewnętrznej warstwy skóry, ale również wpływają na przebudowę struktury tkanki od wewnątrz.


Dermapen Warszawa - o czym warto wiedzieć ?


Sam zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen trwa od 15 do 45 minut - w zależności od miejsca oraz powierzchni, która poddana jest pracy igieł. Skóra zostaje wcześniej znieczulona za pomocą kremu, a następnie dokładnie zdezynfekowana. Po naniesieniu na nią odpowiedniego preparatu - który dostosowany jest do danego problemu - specjalista przechodzi do wykonania kilku pasaży nakłuć aby starannie poddać zabiegowi leczoną powierzchnię.


Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie skóry, oraz mikroślady po ukłuciach, nakładany jest preparat kojący i przyspieszający gojenie. Następnego dnia skóra może być nawet lekko zaróżowione. Pomocne są wtedy preparaty przyspieszające regenerację. Następny etap to delikatne złuszczanie naskórka.


Kiedy widoczne są pierwsze efekty? Już po wygojeniu się skóry, czyli po kilku dniach można zauważyć poprawę w wyglądzie skóry. Jednak, aby uzyskać pełne efekty należy poczekać kilka tygodni . Chociaż po pierwszym zabiegu skóra będzie bardziej napięta, wygładzona i jędrniejsza, w większości przypadków warto się zdecydować na wykonanie większej ilości zabiegów. Specjaliści zalecają zdecydowanie się na kilka zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.

O NAS

Profesjonalna regeneracja skóry, korygowanie niedoskonałości, profilaktyka zmarszczek, procedury wolumetryczne i liftingujące, zamykanie naczynek i rozjaśnianie rumienia to zabiegi wykonywane przez lekarza

FB

Nasz adres

ul. Puławska 233

lokal Ł (I piętro)

Masz pytania?

+48 604 217 311

Godziny otwarcia

09:00 - 21:00 

Napisz do nas

beata.cho@op.pl